O nakladatelství

Nakladatelství DONA bylo založeno v lednu roku 1990 a specializuje se na vydávání literatury pro volný čas především z oblasti gastronomie a zdravého životního stylu. V  nabídce najdete i příručky o chovu papoušků, kynologii, myslivosti, léčivých rostlinách, zahradě a jiné. Převážnou část produkce však již přes tři desetiletí tvoří kuchařky, jejichž autory jsou přední gastronomičtí odborníci i zkušení kuchaři amatéři. Velkou oblibu si u čtenářů získaly publikace například Miloše Štěpničky, Jany Štěpánkové, Pavlíny Filipovské, Stelly Zázvorkové, Zdenka Roubínka a dalších. Spolumajitelka nakladatelství Alena Doležalová je autorkou mnoha kuchařských publikací a její knihy o domácí krabičkové dietě jsou velmi oblíbené.

Kuchařské publikace z DONY si vybudovaly tradici a významné místo na českém trhu. Knihy jsou oblíbené pro svou jednoduchost, dostupnost a přehlednost. Ingredience použité v recepturách jsou běžně k dostání v běžných marketech, což ocení nejeden kulinář.

Knihy z Nakladatelství DONA nejsou brány jako pouhé zboží, ale jsou vytvářeny se vztahem k tématům a velkým nadšením nakladatelského týmu. A právě to se odráží na jejich nesporné kvalitě. Do současné doby vydala DONA více než 400 knižních titulů.